0%
FABRİKA

Oto Elektrik

oto-elektrik

Aracınızın elektrik ve elektronik aksamında ortaya çıkan tüm arızalar, firmamızın uzman teknisyenleri tarafından titiz ve kaliteli bir çalışma ile tespit edilerek giderilmektedir.

Oto elektrik şikayeti ile Edremit Fabrika Oto Servisi’mize gelen araçları öncelikle diagnostic test cihazlarımızla birlikte test etmekteyiz. Daha sonrasında arıza tespit edildiğinde bunu müşteriye aktarmakta, müşterinin bilgisi ve talebi dâhilinde ise uzman teknisyenlerimizce onarım işlemine başlamaktayız. Servisimize oto elektrik şikâyetleri kapsamında gelen müşterilerimizin birçoğu esasında bujilerden, kaloriferden ve aküden yana şikâyette bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili altını önemle çizmemiz gereken iki husus vardır. Öncelikle bujinin ne olduğu bilinmelidir. İçten yanmalı motorlarda yakıt-hava karışımını ateşlemeye yarayan makine parçasına buji denir. Değişik tip motorlar için kullanılmak üzere farklı özelliklere sahip ve farklı boyutlarda bujiler üretilir. Bu bujilerdeki en küçük arıza dahi, yakıt sarfiyatını artırırken aynı zamanda aracın performansının da fazlasıyla azalmasına neden olmaktadır. Bu sebeple motor testi yapılırken, özellikle kullanılmış bir araç satın aldığınız zaman motorda ateşleme kaçağı olduğunda ve motorun performansında da azalmayı gözlemlendiğinizde mutlaka bujileri değiştirmelisiniz. Altını çizmemiz gereken bir diğer husus ise araç aküsünün ne kadar kaliteli olursa olsun mutlaka belli bir kullanım ömrü olduğudur. Akülerin belli zamanlarda sorun yaratması, ömrünün aslında dolmaya başladığının bir göstergesidir. Araç akülerinin ömrü birçok etkene bağlıdır diyebiliriz. Bunlar aracın elektrik kullanımı, hava koşulları, aracın park edilmesi durumu ve aracın uzun süre boyunca çalıştırılmaması gibi birçok değişiklik gösteren etkenlerdir. Demir, nikel, kadmiyum ve lityum akü içinde yer alan kimyasallardır. Marş motoruna ilk elektriği gönderen parçanın akü olması nedeniyle akü, oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zamanında yapılması gereken akü bakımı sayesinde siz de yolda kalmadan aracınızı sağlıklı bir biçimde kullanabilirsiniz. Altını önemle çizeceğimiz son husus ise kaloriferdir. Aracınıza bindikten sonra yola koyulmadan önce kaloriferi çalıştırdığınızda, kalorifer çalışmıyor veya soğuk üflüyor olabilir. Özellikle kış zamanında havaların da soğuk olması sebebiyle bu durum oldukça can sıkıcı olabilir ve hatta hastalanmalara dahi neden olabilir. Bu sorunun birçok sebebi olabilir ve hepsinin temelinde ise gerekli bakımların yapılması gerektiğidir. Araç klimaları, özellikle yaz aylarında serinleme amacı ile oldukça gereksinim duyulan donanımlardan birisidir. Kış aylarında bakımı yapılmayan ve önemsenmeyen klima, yazın sürücüye zorluklar çıkartabilir. Aynı şekilde kışında ısınma amaçlı bakımı aksatılan klimaların birçok soruna yol açtığı aşikârdır. Klimanın bir diğer önemli durumu ise üzerine yapışan bakteriler, polenler, böcekler, tozlar vb. gibi birçok nedenden dolayı küflenmenin meydana gelmesi ve bunun sonucunda ise kötü kokular yayıyor olmasıdır.

Akü Şarj ve Satış
Sigorta Arızalarının Giderilmesi
Far Ayarı
Merkezi Kilit
Elektrikli Cam Sistemleri Bakım ve Onarımı
Her Türlü Ampul Değişimi
Marş ve Şarj Dinamosu Tamir ve Bakımı
Tesisat Tamiri ve Yenileme
ABS Fren Sistemi Beyin Tamiri
Rezistans Arızaları
Alarm Sistemleri
Gösterge Kontrol Ünitesi Onarımı
VCD & CD & Ses Sistemleri Onarımları
Görüntülü Park Sensörleri
Sigorta Panosu Kontrol Ünitesi Onarımı
Xenon Far Dönüşüm Kitleri
Oto Navigasyon Sistemleri
Araç Takip Sistemleri
Kesintisiz Güç Kaynakları
Anahtar Kodlama

Tüm bu oto elektrik kapsamındaki sorunların, arızaların onarımları için firmamızca %100 kalite, teknoloji ve müşteri memnuniyeti ilkesiyle desteklenen onarım hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz

RANDEVU AL

7/24 internet üzerinden oluşturabileceğiniz randevunuza en kısa sürede dönüş yapacağımızı bilmenizi isteriz.

MESAİ SAATLERİ

Pzt - Cuma 09.00 - 19.00
Cumartesi 09.00 - 17.00
Pazar Kapalı

FABRİKA

DİĞER HİZMETLER