0%
FABRİKA

Trim Plastik Tamir

oto-plastik-tamir

Aracınızda plastik adına aklınıza ne gelebiliyorsa Edremit Fabrika Oto Servis güvencesiyle hepsini tamir edip yeniliyoruz. Bu plastikleri (trim) bir ana başlık altında şu şekilde toplayabiliriz:

Motor içi plastikleri
Bagaj içi plastikleri
Döşeme plastikleri
Göğüs plastikleri
Motor ve Araç altı muhafaza plastikleri

Peki, trim-plastik tamiri nasıl yapılmaktadır?
Trim, aracın içinde ve dışında bulunan bütün plastik aksamı anlatmak için kullanılan bir terimdir. İç tarafta, ön konsoltorpido, kapıların üzerindeki kısımlar ve plastik olan her kısım trim olarak kabul edilir.
Trim normalde boyalı olan bir parçadır ancak araçta plastik kısımlarda genel olarak yapılan hata olarak, plastik aksam parlatıcıların sürülmesi, çizilmeler, sürtünmeler ve güneş gibi bazı dış etkenler yüzünden de bu parçalar yıpranır.
Trim tamiri için, yıpranmış kısma önce astar, sonra boya ve mat vernik uygulanır. Astar atmadan önce yıpranmış ve çizilmiş plastik kısımlara su zımparası yapılarak yüzeyi düzeltilir. Bu sayede eski boyanın kalıntıları da temizlenmiş ve boyaya hazır hale getirilmiş olur. Zımpara işlemi bittikten sonra boya keçesi ile parçaların yüzeyi matlaştırılır. Bu işlem astarın daha iyi yapılmasına yardımcı olur. Matlaştırma işlemi de bittikten sonra yıkayıp kurulayarak parçalar artık astar için hazırdır. Astarlanan ve kurumaya bırakılan parçalar, yüzeyde kalan pürüzlerin gitmesi için bastırmadan yeniden su zımparasıyla zımparalanır. Parçalar kuruduktan sonra boya uygulanır. Kuruması beklendikten sonra isteğe göre bir kat daha boya uygulanabilir. Yeniden kurumaya bırakılan parçalara vernikleme işlemi uygulanır. Kuruyan parçalar montaj için hazırdır.
Trim bakımı parçaya uygun kimyasalların bir bez veya sünger vasıtasıyla uygulanmasıyla yapılır.

RANDEVU AL

7/24 internet üzerinden oluşturabileceğiniz randevunuza en kısa sürede dönüş yapacağımızı bilmenizi isteriz.

MESAİ SAATLERİ

Pzt - Cuma 09.00 - 19.00
Cumartesi 09.00 - 17.00
Pazar Kapalı

FABRİKA

DİĞER HİZMETLER